Incision Academy to nowoczesna platforma edukacyjna dla studentów, stażystów i lekarzy rezydentów rozpoczynających szkolenie w specjalizacjach zabiegowych: chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, chirurgia klatki piersiowej, chirurgia onkologiczna, chirurgia plastyczna, neurochirurgia, ortopedia i traumatologia, położnictwo i ginekologia, urologia, jak również dla specjalistów pracujących już w tych dziedzinach.

Misją Incision Academy jest wspieranie procesu kształcenia studentów i lekarzy oraz przygotowanie ich do wykonywania procedur chirurgicznych w innowacyjny i atrakcyjny wizualnie, usystematyzowany, zgodny ze światowymi standardami sposób, skracając w ten sposób proces kształcenia i ułatwiając pracę wykładowcom i kierownikom specjalizacji.

Na platformie krok po kroku przedstawione zostały poszczególne procedury chirurgiczne w oparciu o filmy przygotowane w technologii 2D i 3D. Każda sfilmowana procedura obejmuje jasno określony cel i szczegółowy opis, moduł przedstawiający postępowanie przed- i po-operacyjne oraz niezbędne elementy anatomii. Integralną częścią wszystkich procedur są testy sprawdzające wiedzę. Platforma INCISION Academy jest dostępna w wersji przeglądarkowej na komputerach, laptopach i tabletach oraz jako aplikacja mobilna na smartfony z systemem Android oraz IoS (Apple).

Academy jest pierwszą tego typu platformą e-learningową, która otrzymała oficjalną akredytację i status instytucji kształcącej chirurgów nadany przez Royal College of Surgeons of England. Ponadto, Incision Academy ma oficjalną rekomendację European Society of Surgical Oncology oraz European Hernia Society. Korzystają z niej uniwersytety medyczne, kliniki i szpitale na całym świecie. W Polsce Incision Academy jest już dostępna dla studentów Wydziałów Lekarskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Wprowadzenie do Incision Academy – https://www.incision.care/introduction-tour/

Medfarma na Facebooku